OKOLÍ

Kultura

Dům se nachází v těsné blízkosti funkcionalistického objektu Veletržního paláce, v němž sídlí Národní galerie se sbírkou jak klasického, tak moderního umění, proto si v něm najde svůj oblíbený styl umění široká škála veřejnosti.
S nedalekým parkem Stromovka těsně sousedí holešovické Výstaviště, v jehož areálu se konají koncerty předních světových interpretů, ale také konference, kongresy a plesy. V areálu Výstaviště je také možné navštívit expozici Mořský svět nebo divadlo Goja. Za jednu z nejpozoruhodnějších staveb pražského Výstaviště a za jednu z nejzajímavějších atrakcí bývá považována Křižíkova fontána, postavena roku 1891. Návštěvníci si zde mohou vychutnat klasické melodie společně s baletním představením a čarovnou hrou světel.
Kulturní vyžití může doplnit návštěva Národního technického muzea v parku Letenská pláň.

Relaxace

Přírodní památka Královská obora ,dnes nazývána Stromovka, se nachází v nivě řeky Vltavy, jižně od Císařského ostrova. Park, udržovaný v anglickém stylu, dnes patří mezi jedno z nejoblíbenějších míst pro trávení volného času v Praze. Nabízí možnost jak sportovního vyžití, tak relaxace. Na druhém břehu řeky Vltavy, přes Císařský ostrov, je postaven barokní Trojský zámek a nad ním se rozprostírá rozlehlá Botanická zahrada a Zoo Praha.
Dalším blízkým parkem je Letenská pláň, nabízející krásné panoramatické výhledy na Prahu. Zde se dostanete z ulice Dukelských hrdinů za přibližně 5 minut pěší chůze.

Služby

V lokalitě budovy se nachází perfektní občanská vybavenost s velkým výběrem restaurací, obchodů, dále jsou zde banky, úřady, pošta, škola, lékárna a další. V přízemí domu je situována jedna dobře známá a velmi kvalitní restaurace.

FOTOGALERIE

2011 © Všechna práva vyhrazena Dukelských hrdinů 43

tel.: +420 257 220 824
email: sales@amres.cz
www.amres.cz

logo Amres